Ferah ve şık yaşam alanlarına sahip olmanın en önemli yolu dekorasyon seçimi ile söz konusudur. Dekorasyon denince akla ilk gelen öğeler mobilyalar olsa da bir alana girildiğinde insanlar ilk önce alanın duvarlarına dikkat etmektedirler. Duvarların yapısı, şekli ve rengi kullanılan mobilyalarla, halılarla ya da perdeler ile bir bütünlük oluşturmalıdır.

Duvar kaplamaları ise duvar dekorasyonu açısından en önemli dekorasyon ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Buna paralel olarak duvar kaplaması kullanımı her geçen gün artmaktadır. Özellikle son zamanlarda yapılan dairelerde, mekanlar da duvar kaplamasının yoğun olarak kullanıldığını görüyoruz.

Şöyle bir düşünüldüğünde, yemek için, kahve içmek için sevdikleriniz ile birlikte gittiğiniz mekanların, duvarlarında kullanılan kaplamaların mekana ne kadar şıklık kattığını görebilirsiniz. Bu tür mekanlar da insanlar daha fazla zaman geçirmek isteyeceklerdir.

Mekanlarımıza yeni bir enerji, bir hava katmak için duvar kaplamalarından yardım alabiliriz. En basit ve hızlı şekilde her alana uygulanabilirliği olan duvar kaplamalarını kullanırken, dikkat etmemiz gereken ayrıntıları gözden kaçırmadan uygularsak, harika mekanlar yaratmak çok kolay olacaktır.

Duvar kaplamaları evlerimizin elbiseleridir. Kullanırken tıpkı kıyafetlerimiz gibi düşünmek gerekir. Örnek vermem gerekirse; çiçekli ya da desenli t shirt tercih ediyorsak tamamlayıcı olarak düz form ve renklerde bir etek/pantolon seçmemiz gerekir. Aksesuarlar tercihimizi de sade seçerek şık ve zarif bir kombin yaratabiliriz. Bu mantık evlerimize uyguladığımız duvar kaplamaları uygulamaları için de geçerli olursa, dekorasyonumuzda istediğimiz etkiyi fazlasıyla mekan da hissederiz.

Eskimeyen duvar tasarımları arasında en vazgeçilmez olanlar Kumaş olanlar, granit dokulular, ve kendinden desenli olan duvar kaplamaları... El boyaması kapmaları, hatta ipek duvar kaplamaları bile var. Desenler de sonsuz.

Ama eskimeyen trend moda derseniz kocaman çiçek motifleri bugünler de vazgeçilmezler arasında. Çocukluğumuzun çiçekli, desenli birbirinden renkli duvar kaplamaları eskiden mevcut olmasına rağmen trend olarak evlerimize geri döndü. Hem de dönüşü gerçekten ‘muhteşem’ oldu.

Granit esaslı kaplamalarda dokuyu görmek, hissetmek tekstil esaslılarda ise püsküllere dokunmak mümkün. Doğal olandan yana iseniz bambu duvar kaplamaları da yine eskimeyen duvar tasarımları arasında yer alacak.

Bordür modası tekrar hissedilecek eskimeyen duvar tasarımları arasında bordürler ile böleceğiniz duvarlarınızın alt ve üst bölümlerine farklı desenler uygulayarak, yaşadığınız mekanı keyfinize göre renklendirebilirsiniz.

dreams-wall-zoffany-kempshott-banner-img

Doğal Malzemeler Ön Planda

Duvar kaplamalarında granit, bambu gibi materyallerden üretilen doğal malzemeler ve gerçek cam parçacıklarından oluşan duvar kaplamaları eskimeyen tasarımlar arasında.

Damaks Ekose ve Büyük Çiçekler Bu Seneninde Trendi

Vazgeçilmez damask desenleri her zaman olduğu gibi bu senede mekanlarımıza şıklık katacak. Ekose kumaşlar bilindiği üzere geçmiş zamanda çok severek kullandığımız desenler arasındaydı şimdi ise duvarlarımızda dingin mekanlarımızı farklı kılacak eskimeyen tasarımlar arasında yerini gösterecek puantiyeler, büyük desenli çiçekler ve duvar panoları da eskimeyen tasarımlar arasında boy gösterecek.

Diğer Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et