2023 dekorasyon trendleri dinginlik veren unsurlardan oluşuyor.

Yeni sezonda evini dekore edecekler önce bir dekorasyon teması belirlemelidir.2023 dekorasyonunun en trend renkleri gri, adaçayı yeşili grinin tonları ve siyah. Bu tonlar huzur veren tonlar olması sebebiyle 2023 senesine damga vuracak diyebiliriz. Siyah ise daha çok mobilyaların ayrıntılarında ve aksesuarlarda detay olarak kullanılacak.

Kumaşlarda kullandığınız açık pastel renkler ile kontrast tonları kombinlemek 2023’ün bir diğer trendleri ve vazgeçilmezleri arasında yer alacak diyebiliriz. Örneğin fıstık yeşili bir koltuk üzerine koyacağınız küçük turuncu kırlentler ya da desenli minderler kullanarak sade tarzınıza minimal hareketler katabilirsiniz. Minder ve kırlentler dışında perdeler ve lambalar da sade dekorasyonunuza canlılık katacak renkler ile tasarlanırsa trendi yakalamış olacaksınız. Minimal mobilya kullanılarak dekore edilmiş bir evde yere kadar uzanan, iki ya da üç renkli perdeler stilinizi tamamlayacaktır.

2023 yılının desenlerinde göz yormayan bahar esintileri, tropik desenler flamingolar tarzınızı ortaya çıkartmaya yarayacak. Bu yıl, gösterişli kadife kumaşlar yeni dekorasyon fikirleri için idealdir diyemeyiz. 2023 Dekorasyon trendleri doğaya dönüşü simgeleyecek olan koltuk döşemelerinde, perdelerde ve evinizde bulunan birçok ayrıntıda kullanabilirsiniz.

dreams-wall-2020-yilinin-bahar-kumas-trendleri-details-img

Mobilyalarınızda kullanılacak ahşaplarda da açık renk tercihler sizi daha mutlu ve huzurlu hissettirecektir. 2020 dekorasyon trendleri içinde en önemli aksesuarlardan biri aynalar ve tablolar. Büyük aynalar evinize derinlik vereceğinden ayna kullandığınız mekân daha geniş ve ferah görünecek. Çok renkli tablolar ise minimal dekorasyonunuza enerji ve kalite katacaktır.

2023 dekorasyon ve kumaş trendlerinde doğanın renkleri, çizgileri evimize hakim olacak. Bu yıl dekorasyonda doğallık, rahatlık, sıcaklık, samimiyet ve biraz da romantizm ön plana çıkacak. Bunlar ile birlikte tabiki şıklık ön planda olacak. Doğayı içimize alacağımız, ahşap dokusunu hissedeceğimiz mobilyalar ve kumaşlar, insan ruhuna huzur veren yumuşacık pastel tonlar ve zaman zaman pastel tonlara karışacak doğanın canlı renkleri ve desenleri ile bu yıl sıklıkla karşılaşacağız. Doğaya, sıcaklığa, samimiyete ve romantizme dönüşü sadece mobilyada ve kumaşta değil perdeden aydınlatmaya, ev aksesuarlarından aydınlatma ürünlerine kadar her alanda hissedeceğiz.

2023 Senesinde floral desenler, geniş kareli kumaşlar ve keten dokumalar bulunduğunuz mekanlara enerji katacaktır. Bunların yanında yine sıkça karşımıza çıkacak olan pastel tonlar ya da sıcak renkler bahar ayları dekorasyonunuz için ilk tercihiniz olabilir.

Diğer Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam