2023’ün başlamasıyla yenilik telaşlarında elbette ki başı iç mekan yenilikleri çekiyor. Mobilyalarınızı ve aksesuarlarını yenilemek istiyorsunuz peki ya duvarlarınız?

Mobilya ve aksesuarlar kadar önemli bir diğer şey varsa o da dekorasyonun en önemli parçalarından biri olan duvarlardır. Seçeceğiniz bir renk,doku veya desen duvarlarınızda bambaşka etkiler yaratır. Bu yüzden sizler için mekanlarınızı tamamlamanızda yardımcı olacak öneriler hazırladık.

Chintz Trendi

Bugünü etkilemek için geçmişten ilham alan chintz tarzı, açık renk zemin üzerinde farklı desen ve renklerde çiçek tasarımlarından oluşturulan duvar kağıtlarıyla 2023’de sofistike ve romantik mekanlar yaratarak bizleri büyüleyecektir.

Doğadan Alınan İlham

Geçen yıl gördüğümüz doğadan ilham alınarak tasarlanan tropikal desenler bu sene de mekanlarımızı süslemeye devam ediyor. Doğal ve rahatlatıcı bir his verdiği için tercih edilen tropik desenleri, özellikle 2023’de banyolarımızda bu desenleri cesur yeşil ve gece mavisi tonlarıyla daha sık göreceğiz.

Monokrom

Monokrom, minimalizmin temsilcilerindendir. Mekanlarınızda minimalizmi vurgulamak istiyorsanız ister geometrik ister çiçek isterseniz de çizgili desenlerle tasarlanan, parlak ve tek renk duvar kağıtlarıyla duvarlarınızı süsleyebilirsiniz.

3 Boyutlu Tasarımlar

Daha minimalist ve çağdaş mekanlar tasarlamak istiyorsanız bu tasarım tam size göre. Tuğla, ahşap veya geometrik desenlerle tasarlanan üç boyutlu duvar kağıdı tasarımlarıyla duvarlarınızda derinlik yaratabilirsiniz.

Endüstriyel Tarz

Geçen sene olduğu gibi bu sene de devam eden, mekanlarınızı daha yaratıcı ve cesur kılan metalik etkiler veren tasarımlarla, modern bir görüntü sağlayabilirsiniz. Özellikle duvarlarınıza bronz ve bakır tonlarıyla tasarlanmış duvar kağıtlarıyla 'lüks metal’ görünümü verebilirsiniz.

Gradyan

Bir süredir moda tasarımında rol oynayan renk geçişlerinin, saç renklendirmede bile ne kadar etkili olduğunu yıllar içerisinde görmüş olduk. 2023’de ise iç mekanlarda minimalist etkiler bırakan renk geçişli duvar kağıdı tasarımlarının mekanınızı ne kadar dinginleştirdiğine sık sık şahit olacağız.

Diğer Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam