2020’nin başlamasıyla yenilik telaşlarında elbette ki başı iç mekan yenilikleri çekiyor. Mobilyalarınızı ve aksesuarlarını yenilemek istiyorsunuz peki ya duvarlarınız?

Mobilya ve aksesuarlar kadar önemli bir diğer şey varsa o da dekorasyonun en önemli parçalarından biri olan duvarlardır. Seçeceğiniz bir renk,doku veya desen duvarlarınızda bambaşka etkiler yaratır. Bu yüzden sizler için mekanlarınızı tamamlamanızda yardımcı olacak öneriler hazırladık.

Renk

2020’de soğuk renkleri çok sık görmeyeceğiz ve 2020’nin trend renkleriyse sıcak ve davetkar renkler olacak. Kahverengiler, hardallar, kırmızılar ve altın tonları da geri dönüş yapacak bu yıl.

Pantone yılın rengi 'classic blue’ seçildi.

Pantone yılın rengi 'classic blue’ seçildi.

Chintz Trendi

Bugünü etkilemek için geçmişten ilham alan chintz tarzı, açık renk zemin üzerinde farklı desen ve renklerde çiçek tasarımlarından oluşturulan duvar kağıtlarıyla 2020’de sofistike ve romantik mekanlar yaratarak bizleri büyüleyecektir.

Doğadan Alınan İlham

Geçen yıl gördüğümüz doğadan ilham alınarak tasarlanan tropikal desenler bu sene de mekanlarımızı süslemeye devam ediyor. Doğal ve rahatlatıcı bir his verdiği için tercih edilen tropik desenleri, özellikle 2020’de banyolarımızda bu desenleri cesur yeşil ve gece mavisi tonlarıyla daha sık göreceğiz.

Monokrom

Monokrom, minimalizmin temsilcilerindendir. Mekanlarınızda minimalizmi vurgulamak istiyorsanız ister geometrik ister çiçek isterseniz de çizgili desenlerle tasarlanan, parlak ve tek renk duvar kağıtlarıyla duvarlarınızı süsleyebilirsiniz.

3 Boyutlu Tasarımlar

Daha minimalist ve çağdaş mekanlar tasarlamak istiyorsanız bu tasarım tam size göre. Tuğla, ahşap veya geometrik desenlerle tasarlanan üç boyutlu duvar kağıdı tasarımlarıyla duvarlarınızda derinlik yaratabilirsiniz.

Endüstriyel Tarz

Geçen sene olduğu gibi bu sene de devam eden, mekanlarınızı daha yaratıcı ve cesur kılan metalik etkiler veren tasarımlarla, modern bir görüntü sağlayabilirsiniz. Özellikle duvarlarınıza bronz ve bakır tonlarıyla tasarlanmış duvar kağıtlarıyla 'lüks metal’ görünümü verebilirsiniz.

Gradyan

Bir süredir moda tasarımında rol oynayan renk geçişlerinin, saç renklendirmede bile ne kadar etkili olduğunu yıllar içerisinde görmüş olduk. 2020’de ise iç mekanlarda minimalist etkiler bırakan renk geçişli duvar kağıdı tasarımlarının mekanınızı ne kadar dinginleştirdiğine sık sık şahit olacağız.

Geometrik Desenler

Cesur, eğlenceli ve modern bir görünüm sağlamak için tercih edeceğiniz geometrik desenler kesinlikle duvarlarınıza kişilik katacaktır.

Özellikle 2020’de Art Deco tarzının geri döndüğüne şahit oluyoruz ve 1920’den ilham alan bu tasarımlar sıcak renklerle birleştirilerek duvarlarınızda göz alıcı bi stile sahip olcak gibi görünüyor.

Diğer Blog Yazıları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam